DOLA —Hardin Northern’s track teams both finished third in a four team meet Tuesday evening.

The Lady Polar Bears finished third with 39 points. Arlington won the meet with 116 points and Cory-Rawson was second with 63 points. Vanlue was fourth with 26 points.

On the boys side, the Poalr Bears were third with 61 points, one point behind COry-Rawson with 62 points. Arlington topped the field with 98 points and Vanlue had 28 points.

* **

Girls Results

Team Standings

1. Arlington 116; 2. Cory-Rawson 63; 3. Hardin Northern 39; 4. Vanlue 26.

Individual Results

HJ - 1. L. Willow (A) 4-8; 2. Russell (A); 3. A. Willow (A); 4. Mc. Madison (HN); 5. Mo. Madison (HN).

Shot - 1. Kloepfer (V) 29-2; 2. Werner (V); 3. Thomson (HN); 4. Biery (CR); 5. Holland (CR).

3200 Relay - 1. Cory-Rawson (Roebke, vonStein, Kussmaul, Scott); 11:14.6; 2. Arlington; 3. Hardin Northern.

100 IH - 1. L. Willow (A) 19.8; 2. Rettig (CR); 3. Livingsto (CR); 4. Ayers (HN); 5. A. Willow (A).

LJ - 1. Beach (A) 13-6 1/2; 2. Rettig (CR); 3. J. Webb (A); 4. Gregory (V); 5. Roth (HN).

100 - 1. M. Johnson (A) 13.7; 2. Stoltz (A); 3. H. Johnson (A); 4. Livingston (CR); McMillon (HN).

800 Relay - 1. Arlington (H. Johnson, M. Johnson, Stoltz, Beach) 1:57.1; 2. Cory-Rawson; 3. Hardin Northern.

1600 - 1. McMath (A) 5:47.3; 2. Kussmaul (CR); 3. Reed (V); 4. Palmer (A): 5. Stevenson (HN).

400 Relay - 1. Arlington (H. Johnson, M. Johnson, Beck, Stoltz) 54.8; 2. Vanlue; 3. Cory-Rawson.

400 - 1. Scott (CR) 1:10.5; 2. Begg (A); 3. Morris (HN); 4. Meyer (CR); 5. Shepherd (HN).

Discus - 1. Kloepfer (V) 85-5; 2. Stevenson (HN); 3. Thomson (HN); 4. Holland (CR); 5. Miller (V).

300 LH - 1. VonStein (CR) 54.0; 2. L. Willow (A); 3. Webb (A); 4. Rettig A(); 5. Livingston (CR).

800 - 1. Roebke (CR) 2:32.0; 2. Russell (A); 3. Shepherd (HN); 4. Palmer (A).

PV - 1. Thompson (A) 10-6; 2. Shepherd (HN); 3. Beck (A); 4. McMillion (HN).

200 - 1. M. Johnson (A) 28.4; 2. Stoltz (A); 3. Beach-H. Johnson (A); 5. Beck (A).

3200 - 1. McMath (A) 12:35.5.

1600 Relay - 1. Cory-Rawson (Scott, K. Rettig, C. Rettig, VonStein) 4:48.8; 2. Hardin Northern; 3. Arlington.

Boys Results

Team Standings

1. Arlington 98; 2. Cory-Rawson 62; 3. Hardin Northern 61; 4. Vanlue 28.

Individual Results

3200 Relay - 1. Arlington (N. Jones, J. Elledge, A. Ross, R. McDowell) 9:51.0 2. Hardin Norther.

Discus - 1. M. Inniger (A) 106; 2. Forney (CR); 3. Tuttle (CR); 4. Williams (HN); 5. Eikenbary (HN).

110 HH - 1. C. Huston (V) 16.7; 2. M. Waltz (CR); 3. Weihrauch (HN); 4. I. Barnett (A); 5. M. Glick (A).

LJ - 1. A. Starr (A) 17-11; 2. A. Hunter (A); 3. C. Huston (V); 4. Gossard (HN); 5. M. Glick (A).

100 - 1. M. Warnimont-I. Moser (CR) 11.9; 3. G. Heaster (A); 4. M. Inniger (A); 5. C. Houston (V).

800 Relay - 1. Hardin Northern (Gossard, Schlatter, Stump, R. Drumm) 1:41.6; 2. Cory-Rawson; 3. Arlington.

1600 - 1. N. Jones (A) 5:27.2; 2. A. Ross (V); 3. R. McDowell (A); 4. A. Ross (A); 5. G. Cornette (V).

400 Relay - 1. Cory-Rawson (M. Warnimont, K. Sands, M. Waltz, I. Moser) 47.7; 2. Arlington; 3. Hardin Northern.

400 - 1. Z. Ream (CR) 1:03; 2. A. VonStein (A) 3. D. Hendricks (V); 4.Watts (HN); 5. S. Berrientos (A).

Shot - 1. M. Inniger (A) 42-2 1/2; 2. Wineland (CR); 3. Forney (CR); 3. Williams (HN); 5. Z. Romick (A).

HJ - 1. S. Drumm (HN) 5-6; 2. A. Starr (A); 3. A. Hunter (A); 4. M. Glick (A); 5. Obenour (HN).

300 IH - 1. C. Huston (V) 45.2; 2. M. Waltz (CR); 3. R. Drumm (HN); 4. M. Glick (A); 5. M. Kellogg (CR).

PV - 1. A. Starr (A) 11-0; 2. Butler (HN); 3. Watts (HN); 4. B. Hartman (A).

800 - 1. N. Jones (A) 2:23.1; 2. Obenour (HN); 3. L. Sheets (A); 4. J. Edwards (CR).

200 - 1. Warnimont (CR) 24.0; 2. Moser (CR); 3. Stump HN); 4. Beck (A); 5. Ream (CR).

3200 - 1. Allen HN) 12:56.1; 2. Ross (V); 3. Watts (HN); 4. Cole (A).

1600 Relay - 1. Arlington (Elledge, Hunter, McDowell, Beck) 3:58.1; 2. Hardin Northern.